Török Gábor a Fidesz "őszödi beszédéről" kifejtette, hogy ennek a beszédnek a tartalma kulcsszerepet játszik majd abban, hogy milyen mértékben határozza meg a politikai helyzet súlyosságát.


Török Gábor politológus a Facebookon közzétett elemzésében úgy értékeli, hogy a Magyar Péter által nyilvánosságra hozott honvédelmi miniszteri beszéd körül kialakult botrány nem tartozik a legerősebb politikai botrányok közé.

Szerinte az ilyen ügyeket nem érdemes úgy megítélni, hogy "ártanak-e vagy sem", sokkal inkább célszerű egyfajta "botrányskálán" elhelyezni őket, amelynek alsó és felső határát Gulyás Gergely szavaival élve a "lepkefing" és az "atombomba" jelenti.

Török megjegyzése szerint rendkívül ritka, hogy egy botrány hatása azonnal érzékelhető legyen a közvélemény-kutatásokban. Még az őszödi beszéd esetében sem volt ez egyértelmű, annak ellenére, hogy a szöveg sokkal súlyosabb megfogalmazásokat tartalmazott. Jelen ügy főszereplője, Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, sokkal ismertebb és jobban kiépített politikai karakter, mint a korábban a kormányoldal által támadott ellenzéki EP-képviselő, Kollár Kinga. Ráadásul a téma, amely az Orbán-kormány számára kiemelt jelentőségű, nem tartalmaz olyan megkérdőjelezhető kijelentéseket, mint Gyurcsány Ferenc híres "hazudtunk reggel, éjjel meg este" mondata.

Török véleménye szerint a botrány tényleges súlyosságát és következményeit végső soron az határozza meg, hogy a felek milyen kommunikációs stratégiákat alkalmaznak az ügy keretezésére. Mivel ebben a helyzetben a kormányoldal kénytelen védekezésre berendezkedni, és noha rendelkezik egy jól kiépített médiainfrastruktúrával, Török nem várja, hogy a botrány magas pontszámot érjen el a politikai Richter-skálán.

Related posts