Az Instagram szigorítja a tinédzserek fiókjait.

A Meta legújabb lépése a fiatal felhasználók biztonságának fokozása érdekében: a 16 év alattiak mostantól szülői engedély nélkül nem férhetnek hozzá az Instagram Live funkcióhoz, amely lehetővé tette számukra, hogy valós időben osszanak meg élő videókat a követőikkel - értesült a The Guardian.
Az Instagram új intézkedései révén célja, hogy csökkentse a kiskorúakat érő online zaklatások, visszaélések és más káros hatások mértékét. Ez azonban csupán egy a sok új fejlesztés közül, mivel a Meta olyan innovatív funkciókat is bevezetett, amelyek automatikusan elmosódottá teszik a meztelenségre utaló tartalmakat a közvetlen üzenetekben. A funkció deaktiválásához szülői jóváhagyásra van szükség, így a szülők aktívan részt vehetnek gyermekeik online biztonságának megőrzésében.
tovább erősödik a szülők kontrollja a tinédzserek online tevékenysége felett.
Az alkalmazás, ami lehetővé teszi, hogy valós időben osszanak meg videót a követőikkel, ezentúl csak szülői engedéllyel lehetséges. A korlátozás része annak a szélesebb körű intézkedéssorozatnak, amellyel a Meta a Facebookon és a Messengeren is bevezeti az úgynevezett tinifiókokat. Ezek az új fiókintézkedések először az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Kanadában és Ausztráliában vezetik be, de idővel világszinten is elérhetővé válhatnak.
A tinédzserek számára készült fiókok esetében a 18 év alatti felhasználók különleges korlátozásokkal találkoznak. Ezek közé tartozik a szülők által beállítható napi időkeret a használatra, az éjszakai elérhetőség korlátozása, valamint a lehetőség, hogy a szülők nyomon követhessék, mely profilokkal kommunikált a gyermekük.
A 16 és 17 éves felhasználók alapértelmezett beállításai korlátozottak, de már szülői hozzájárulás nélkül is módosíthatják azokat. A Meta adatai alapján világszerte körülbelül 54 millió 18 év alatti fiatal van jelen az Instagram tinifiókjain, és a 13-15 éves korosztály több mint 90%-a betartja az alapértelmezett korlátozásokat.
A Meta mostani lépése nem véletlen időzítés: az Egyesült Királyságban március óta életbe lépett egy új online biztonsági törvény, amely előírja a nagy technológiai vállalatoknak - beleértve a Facebookot, a Google-t, az X-et, a Redditet és az OnlyFans-t is - hogy tegyenek lépéseket az online felhasználók védelme érdekében.
Lépjenek fel határozottan a gyermekek szexuális zaklatásával, a csalásokkal és a terrorizmussal összefüggő tartalmak ellen, valamint védjék meg a fiatalokat az olyan káros hatásoktól, mint az önsértés és az öngyilkosság népszerűsítése.
Nick Clegg, a Meta globális ügyekért felelős korábbi elnöke szerint a cél egyértelmű, ugyanis igyekeznek a mérleg nyelvét a szülők javára billenteni, és biztosítani, hogy ők dönthessenek gyermekeik online jelenlétéről. Mint fogalmaztak: "A szülők túl sokszor maradnak eszköztelenek. Ez most megváltozik."