Nyolc ember tűnt el nyomtalanul, a hatóságok minden lehetséges helyszínen nyomoznak, sőt, még keresőkutya csapatokat is mozgósítottak a nyomozás érdekében.


Önkéntesek és hivatásos szakemberek indultak nyomozni az eltűntek után. Nyolc ember tűnt el nyomtalanul, így a kutatás során kutyás keresőcsapatokat is bevetettek a nyomok felkutatására.

Eltűntek után kutattak Gádoroson, a település peremén. Az események felkeltették az önkéntesek és a hivatásos mentők figyelmét is, hiszen a jelentések szerint három eltérő helyszínen nyolc személy nyomába eredtek. A keresett személyek között volt egy négytagú fiatal társaság, egy idős, demens házaspár, valamint két munkavállaló, akiknek sorsa aggasztó kérdéseket vetett fel a közösségben.

A közös gyakorlaton mindezek természetesen feltételezések voltak, s ahol hivatásos és önkéntes mentőerők is részt vettek. A kétnapos eseményt a Békés Vármegyei Katasztrófa- és Polgári Védelmi Szövetség, a Viharsarok Mentőcsoporthoz tartozó Földön-Égen Mentőcsoport, valamint a hivatásos katasztrófavédelem szervezte.

Eltűnés okán nyolc személyt kerestek.

A gyakorlat célja volt az eltűnt személyek felkutatása, valamint a különböző szervezetek összehangolt együttműködésének fejlesztése.

Ahogyan korábban említettük, a rendelkezésre álló információk alapján három eltérő helyszínen nyolc különböző személy - egy négytagú fiatal baráti társaság, egy idős, demenciával küzdő házaspár, valamint két munkavállaló - eltűnését kellett kezelniük a résztvevőknek.

Az első nap izgalmas szakmai felkészítéssel indult. A kutyás keresésre specializálódott önkéntes mentőszervezetek önkéntesei különböző előadásokat hallgattak meg, melyeket a Készenléti Rendőrség, az Országos Mentőszolgálat és a Mancs a Kézben Mentőkutyás Egyesület szakértői tartottak. A program célja az volt, hogy bővítsék tudásukat és tapasztalataikat a kutyás mentés terén.

Keresés: a gyakorlat égen és földön zajlott

Az elméleti programot követően kezdődött a gyakorlati rész. A résztvevők a munkavédelmi oktatás után kialakították a vezetési pontot, ahonnan a keresést irányították. A terepi felderítést drónok és gyalogos egységek végezték kutyás keresőcsoportokkal kiegészülve. A biztonsági feladatokat és a szakmai felügyeletet a hivatásos katasztrófavédelem biztosította.

A sűrű növényzet és a tagolt terep komoly kihívást jelentett, de a mentőcsoport felkészültségének köszönhetően a gyakorlat sikeresen zárult. A résztvevők ismét bizonyították, hogy szükség esetén összehangoltan és hatékonyan tudnak beavatkozni - írták a katasztrófavédelem oldalán.

Related posts