Egy zalai férfi női identitást öltött magára, hogy ezzel próbáljon pénzhez jutni.


A történet bonyolult és sokrétű, a végső döntést pedig a bíróság fogja meghozni. Az alábbi kép csupán illusztrációként szolgál.

A Zala Vármegyei Főügyészség sajtószóvivője, dr. Jánky Judit, tájékoztatta hírportálunkat az ügyről. Elmondása szerint egy többszörösen büntetett zalai férfi egy népszerű közösségi platformon női álprofilt alakított ki, hogy ezzel a trükkel hozzájusson az általa elkövetett banki csalásokból származó pénzösszegekhez.

Női álprofilt kialakítva próbálta legitimálni a megszerzett pénzeszközöket.

2022 januárjában a II. rendű vádlott egy hamis női profilt hozott létre, amelyen keresztül kapcsolatot létesített egy férfival. A férfi pénzkereseti lehetőséget ígérve rávette őt, hogy üzenetben elküldje számára bankszámlája internetbank belépési adatait, beleértve a felhasználónevet, belépési kódot és személyazonosító igazolványának fényképét. A II. rendű vádlott, anyagi ellenszolgáltatás reményében, megosztotta ezeket az érzékeny információkat a hamis profilt képviselő I. rendű vádlottal, annak ellenére, hogy sem őt, sem az álnévvel megegyező személyt nem ismerte.

Öt különböző alkalommal hivatkozott rá.

Ezt követően az I. rendű vádlott, miután hozzájutott a banki információkhoz, 2022. január 19-én összesen öt tranzakció keretében 144 ezer forintot utalt át a II. rendű vádlott bankszámlájára. Ezt a műveletet a számlatulajdonos tudta nélkül hajtotta végre, a saját használatában lévő, hamis adatokkal regisztrált Simple kártya feltöltésére felhasználva az összeget.

A csalás és pénzmosás jelenségei mélyen gyökereznek a modern gazdasági rendszerekben, és komoly kihívások elé állítják a jogi és pénzügyi intézményeket. A csalás alatt olyan manipulációs cselekedeteket értünk, amelyek célja, hogy valaki jogtalan előnyhöz jusson, míg a pénzmosás a bűncselekményekből származó pénz legális forrásból származónak való feltüntetését jelenti. Ezek a tevékenységek nemcsak a gazdasági stabilitást veszélyeztetik, hanem a társadalmi bizalom megrendüléséhez is vezetnek. A hatékony megelőzés és a jogi keretek szigorítása elengedhetetlen a pénzügyi rendszerek tisztaságának fenntartása érdekében.

A II. rendű vádlott anyagi előny reményében osztotta meg az I. rendű vádlottal saját bankszámlaadatait, teljesen tisztában volt azzal, hogy a számlájára érkező összegek bűncselekményből származhatnak. A zalaegerszegi járási ügyészség a női álnevet használó I. rendű vádlott ellen az informatikai rendszer jogellenes használata, valamint a jogosulatlanul megszerzett elektronikus készpénz-helyettesítő eszközök felhasználásával elkövetett csalás és pénzmosás vádját emelte. A II. rendű vádlottat pedig bűnsegédként elkövetett pénzmosás miatt vonják felelősségre.

Related posts