Magyarországon is megtörtént, hogy a dunaszerdahelyi utazási iroda vezetője, aki jelentős adósságokat halmozott fel, becsapta az ügyfeleit.

Fedezd fel Dunaszerdahelyt és környékét, ahol a magyar közösség gazdag története és jellegzetes kihívásai kerülnek reflektorfénybe. Mi itt, a helyszínen, az autentikus dél-szlovákiai élményeket és személyes történeteket osztjuk meg veled. Ezeket a különleges, helyi narratívákat sehol máshol nem találod meg!
2023 decemberében a dunaszerdahelyi Exit Travel Club utazási iroda ügyfelei egy váratlan helyzettel szembesültek: a hónapok óta tervezett, régóta vágyott és előre kifizetett téli egzotikus nyaralásuk csoportosan elmaradt. Sokan közvetlenül a tervezett utazás előtt tapasztalták meg a csalódást, amikor kiderült, hogy nincs repülőjegyük vagy lefoglalt szállásuk. Így a hónapokkal ezelőtt megálmodott egzotikus kaland helyett csupán üres ígéretek maradtak.
A csalás következtében 2024-ben tizennégy személy fordult a hatóságokhoz, hogy feljelentést tegyen az irodával szemben. Az utóbbi hónapokban azonban meglepő csend honolt az Exit Travel Club környékén.
Januárban viszont a sajtóhírek arról számoltak be (erről részletesebben lentebb olvashatsz), hogy decemberben a Takács testvérek magyarországi ügyfeleket csaptak be, akárcsak Dunaszerdahelyen tették korábban.
A 2004-ben alapított dunaszerdahelyi utazási iroda, amely a K & G Holding, s.r.o. keretein belül működik, Takács Gábor és Takács Krisztián irányítása alatt áll. Az évek során a cég számos felejthetetlen utazást szervezett, mindig ügyfeleik elégedettségét szem előtt tartva. Különösen figyelemre méltó, hogy voltak olyan visszatérő ügyfeleik, akik több mint egy évtizeden át bízva a szolgáltatásaikban, problémamentesen utaztak együtt az irodával.
2023 júniusában merült fel, hogy az irodával nincs minden rendben, a Szlovákiai Utazási Irodák Szövetsége (SACKA) ugyanis kizárta tagjai közül az Exit Travel Clubot, mert az irodának nem volt biztosítása, és több pontban megsértették a szövetség alapszabályát és etikai kódexét. Októberben az is kiderült, hogy nem törlesztik a koronavírus-járvány alatt igényelt állami támogatást.
Akadt olyan ügyfelük, aki már a nyári hónapokban sem tudta zökkenőmentesen lebonyolítani az utazását az irodával, ám a legtöbben csak december közepén tapasztalták meg, hogy a karácsonyi ünnepekre és az azt követő időszakra, továbbá a januárra és februárra tervezett nyaralásaikból végül nem valósul meg semmi.
December közepén villámgyorsan elterjedt a városban a hír, miszerint az utazási iroda több ügyfelét is megtévesztette. A sok ezer eurós befizetések ellenére az ügyfelek által kiválasztott szállások és repülőjegyek lefoglalása elmaradt. Ráadásul kiderült, hogy az iroda közel 400 ezer eurónyi tartozást halmozott fel a pénzügyminisztériummal, az Általános Egészségbiztosítóval és a Szociális Biztosítóval szemben, ami még tovább fokozta a feszültséget és a bizalmatlanságot a szolgáltatások iránt.
Takács Gábor, az Exit Travel egyik alapítója azzal a biztosítékkal állt elő, hogy minden ügyféllel törekednek arra, hogy alternatív utazási időpontot kínáljanak, vagy lehetőséget biztosítsanak a pénz visszatérítésére.
2024 márciusban Mária Linkešová, a Nagyszombati Kerületi Rendőrkapitányság szóvivője arról tájékoztatta a Napunkat, hogy hét személy tett feljelentést az Exit Travel Club utazási irodával szemben csalás ügyében. Júliusra megduplázódott azok száma, akik a hatóságokhoz fordultak. Zlatica Antalová, a Nagyszombati Kerületi Rendőrkapitányság szóvivője akkor azt közölte, hogy a dunaszerdahelyi utazási iroda csalási ügyében a nyomozó vizsgálja a 14 sértett bejelentését.
Zlatica Antalová nyilatkozata alapján a kár előzetes becslések szerint meghaladhatja a 160 ezer eurót. A rendőrség jelenleg csalás bűntette miatt indított nyomozást, és folytatja az ügy tisztázásához szükséges eljárásokat, hogy minél hamarabb választ tudjon adni az ügyben.