XIV. Leó pápa neve mögött mély és jelentős üzenet rejlik, amely túlmutat a történelem puszta eseményein. Az ő pápasága nem csupán vallási vezetést jelentett, hanem egy olyan korszakot is, amelyben a katolikus egyház hatalmi, politikai és kulturális szempo


Rúzsa Magdi nemet mondott a Megasztárra - Tóth Gabi ugorhat be a helyére

A mindenkori pápa a megválasztása után azonnal kiválasztja egyházfői nevét, amelyet először a Szent Péter-bazilika impozáns lodzsáján tesz közzé.

Ferenc pápa 2013-ban, mindössze három nappal megválasztása után, a sajtó képviselőit fogadva osztotta meg névválasztásának hátterét. Ezzel szemben XIV. Leó hétfőn találkozik azokkal az újságírókkal, akik a konklávéról tudósítanak.

A HRT tudósítójának beszámolója szerint Német László elmesélte, hogy a pápaválasztást követő estén, amikor a bíborosok a Szent Márta-házban megünnepelték az új egyházfőt, az a megtiszteltetés érte, hogy egy asztalhoz került XIV. Leóval.

Német László kérdésére, hogy miért éppen ezt a nevet választotta, az új pápa kifejtette, hogy célja a világ szociális rendjének fokozottabb figyelembe vétele, beleértve az igazság melletti elköteleződést is.

A bíboros felidézte, hogy XIV. Leó szerint "új forradalom korát éljük: XIII. Leó korában az ipari forradalom időszaka zajlott, ma pedig digitális forradalomban élünk. Ma is, ahogyan XIII. Leó idején, a munkahelyek hiánya jelent problémát, mivel a digitalizáció a munkaerő csökkenéséhez vezet".

Német László kifejtette:

A történelem különös fonala köti össze XIV. Leót elődjével, hiszen a XIX. századi pápa ifjú éveiben sokat időzött egy Ágoston-rendi templomban Róma szívében. Érdekes módon XIV. Leo éppen ehhez a rendhez tartozik, így a sorsuk szorosan összefonódik.

Német László egy másféle megközelítést is kínált a névválasztás magyarázatára: "Mi bíborosok, amikor egymás között tréfálkozunk, úgy szoktuk fogalmazni, hogy eddig Ferenc a farkasokkal tárgyalt, most viszont itt van egy oroszlán, aki el fogja űzni a farkasokat."

Related posts