Kínában heves reakciókat váltott ki az amerikai alelnök "parasztozó" megjegyzése.


A kínai külügyminisztérium szóvivője bírálta JD Vance amerikai alelnököt a "kínai parasztokkal" kapcsolatos megjegyzéseiért, amelyek széles körben haragot váltottak ki az ázsiai országban.

Vance múlt csütörtökön a Fox News stúdiójában kifejtette véleményét Donald Trump amerikai elnök vámintézkedéseiről, amelyek szerinte védelmet nyújtanak a hazai iparnak. Emellett éles kritikát fogalmazott meg a "globalista gazdaság" ellen is, amely szerinte káros hatással van az országra - számolt be róla a CNN.

"Mit jelentett a globalista gazdaság az Amerikai Egyesült Államok számára? A válasz két fő tételre épül: óriási adósságok felhalmozására, hogy olyan termékeket szerezzünk be, amelyeket más országok állítanak elő számunkra" - fejtette ki Vance a "Fox & Friends" című hírműsorban, majd további részletekbe bocsátkozott, hogy pontosan mit is értett ez alatt.

Vance kijelentéseire a kínai külügyminisztérium szóvivője reagált egy keddi sajtótájékoztatón. Lin Jian hangsúlyozta, hogy „megdöbbentő és sajnálatos, hogy az Egyesült Államok alelnöke ilyen tudatlanságról és tiszteletlenségről tett tanúbizonyságot.”

A szóban forgó Vance-interjú ezen a héten került fel a kínai internetre, intenzív visszhangot váltva ki egy olyan országban, ahol a gyárak padlóit ipari robotok takarítják, a városok felkarolják a saját gyártású elektromos járműveket, a távoli megyéket pedig nagysebességű vasutak országos hálózata köti össze.

Az amerikai alelnök megnyilatkozásaira Hu Xijin, a Global Times állami bulvárlap tekintélyes főszerkesztője, a Weibo mikroblog platformon osztotta meg véleményét egy friss bejegyzésében.

A Vance megjegyzéseire adott válaszokkal foglalkozó hashtag hétfő este robbant be a Weibo világába, és kedd délutánra már körülbelül 140 millió felhasználó érdeklődését felkeltette.

"Nézd, ez az igazi arcuk: arrogáns és durva, mint mindig" - írta valaki egy 2900 lájkot kapott kommentben.

- érkezik egy újabb poszt.

Mások a Vance által tett megjegyzés iróniáját emelik ki, utalva a "Hillbilly elegy" című munkájára, amelyben a társadalmi réteket és identitásokat mélyrehatóan vizsgálja.

A 2016-ban megjelent memoár, amely részben a "Vidéki ballada az amerikai álomról" című film alapját képezi, Vance életének nehézségeit és társadalmi-gazdasági kihívásait tárja fel. Az írásban a szerző gyermekkora sötét pillanatait idézi fel, amelyek a szegénység, a bántalmazás és édesanyja kábítószer-függősége körül forognak. Az ő története Appalachiában, az Egyesült Államok keleti részének egy elmaradott vidékén, és az ohiói Middletownban bontakozik ki, ahol édesanyja szülei fiatal korukban telepedtek le. Vance szavain keresztül egy olyan világ tárul elénk, amely tele van küzdelemmel, reménnyel és az amerikai álom keresésének buktatóival.

A könyv hatalmas visszhangot váltott ki, különösen Vance politikai ambícióinak kezdetén, amikor még a kockázati tőkés világában mozgott. Trump első választási győzelme után sokan úgy vélik, hogy a mű kulcsot ad a milliárdos felemelkedésének megértéséhez a fehér munkásosztály körében.

Related posts