Az Egyesült Államok lépéseit követve Olaszország, Spanyolország és Görögország is úgy határozott, hogy bezárja kijevi nagykövetségét.


Az Egyesült Államok korábban "konkrét információkhoz" jutott egy szerdai, lehetséges "jelentős légitámadásról". A lengyel külügyminiszter hangsúlyozta, hogy a kockázatok ellenére a kijevi lengyel nagykövetség munkatársai kitartanak és a helyszínen maradnak.

Olaszország, Spanyolország és Görögország szerdán ideiglenesen bezárták kijevi nagykövetségüket, ahogy azt a The Guardian az ukrán Szuszpilne hírei alapján riportálta.

A Szuszpilne hírportál értesülései alapján a hírszerzés egy lehetséges összehangolt drón- és rakétatámadásra figyelmeztet. Elemzőik hangsúlyozzák, hogy ez a potenciális támadás ellentmond annak, hogy Oroszország módosította nukleáris doktrínáját.

Az amerikai külügyminisztérium konzuli szolgálata nemrégiben bejelentette, hogy az Egyesült Államok megkezdi kijevi nagykövetsége kiürítését. E lépés mögött az áll, hogy "konkrét információk" érkeztek egy szerdai, lehetséges "jelentős légitámadásról". Az amerikai állampolgároknak azt tanácsolták, hogy készüljenek fel arra, hogy ha légiriadót adnak ki, azonnal keresnek biztonságos menedéket.

AZ MTI azt írja, Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter az X-en közölte, az ukrán főváros elleni orosz légitámadás megnövekedett kockázata ellenére a kijevi lengyel nagykövetség dolgozói a munkahelyükön maradnak, ahogy eddig is. Hozzátette, szerinte a nagykövetség nyitva tartása az egyik látható jele annak, hogy Lengyelország szolidáris a szabadságáért harcoló Ukrajnával. Piotr Lukasiewicz kijevi lengyel nagykövet később a PAP hírügynökségnek azt mondta, a légitámadásról szóló figyelmeztetést "nagyon komolyan veszik", mindazonáltal a munkahelyen marad személyesen ő is, a munkatársak egy része pedig az épület "biztonságos helyiségeiben" dolgozik. "Folyton háborús körülményekben dolgozunk, ez történik ma, tegnap, mindaddig, amíg folytatódik a civil objektumok és az ukrán városok elleni orosz bűnözői agresszió" - fogalmazott a nagykövet.

Az Egyesült Államok úgy döntött, hogy bezárja kijevi nagykövetségét, miután értesüléseket kapott egy komoly légitámadás lehetőségéről.

Az Egyesült Államok vasárnap engedélyezte Ukrajnának nagy hatótávolságú amerikai fegyverek használatát is oroszországi katonai célpontok ellen. A moszkvai védelmi minisztérium kedden közölte, Ukrajna aznap először lőtt ki amerikai ATACMS rakétákat orosz területre, ezekkel egy Brjanszki területen lévő katonai létesítményt, a 67. orosz tüzérségi és rakétaparancsnokság állásait vették célba. Később egy ukrán forrás az RBC-Ukraine portálnak elismerte, hogy amerikai ATACMS-okkal hajtották végre a támadást. A moszkvai védelmi minisztérium "jelentős eszkalációnak" minősítette a történteket.

Egy amerikai kormányzati képviselő nemrégiben az AFP hírügynökségnek megerősítette, hogy az Egyesült Államok gyalogsági aknákat biztosít Ukrajna számára, ezzel is támogatva az ország védekezését az Oroszország ellen folyó konfliktus során.

ATACMS: az ukránok a célpontjaikat is csak amerikai jóváhagyással választhatják kiElőször lőttek ki amerikai ATACMS rakétákat oroszországi célpontokra az ukránok, egy katonai bázist vettek célbaJoe Biden engedélyezte, hogy Ukrajna nagy hatótávolságú amerikai rakétákkal mérjen csapást célpontokra Oroszországban

Related posts