A lányok asztalos mesterségre adták a fejüket, és nem véletlenül döntöttek így - a választásuk mögött komoly indokok állnak. Fedezd fel a részleteket galériánkban és videónkban!


Csütörtökön izgalmas és változatos feladatokkal várták az általános iskolás diákokat a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamaránál. A fiatalok pelenkázási technikákat sajátítottak el újszülöttek számára, kisgyermekek öltöztetésében gyakoroltak, valamint kreatív tervezési feladatok keretében ruhákat és figurákat alkottak. Emellett a sérült ellátásának fortélyaival ismerkedhettek meg. Az esemény a JóPálya vetélkedő keretein belül zajlott, amelynek helyszínéül a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium szolgált.

A Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara által megrendezett JóPálya vetélkedőn 30 háromfős csapat indult, mindannyian általános iskolás diákok, akik Békés vármegye különböző településeiről érkeztek. Az elődöntőt követően a legjobban teljesítő tíz csapatot hívták meg a csütörtöki döntőre, amelyet a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégiumban tartottak. A rendezvény során a versenyzők számos izgalmas és kihívásokkal teli feladattal találkoztak, amelyek célja az volt, hogy a pályaválasztás előtt álló fiatalok számára bemutassák a különböző szakmákat és lehetőségeket.

Ilyen feladatokkal várták a diákokat a JóPálya vetélkedőn

Mészárosné Szabó Anna, a kamara szakképzési osztályának vezetője hangsúlyozta, hogy a JóPálya vetélkedő nem pusztán egy tanulmányi verseny, és valóban nem szükséges rá különösebb felkészülés. A résztvevő diákok az elődöntő során előzetesen bemutatták saját választott szakmájukat – a rendőröktől kezdve a divattervezőkön át egészen az asztalosokig – és most, a döntő szakaszban öt perc állt rendelkezésükre, hogy egy prezentáció keretében mindezt színvonalasan előadják.

A feladatok szorosan összefonódtak a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium széleskörű képzési lehetőségeivel, amelyek különböző szakterületeket öleltek fel. A résztvevők találkozhattak kihívásokkal a szociális szférában, az egészségügyben, a rendészeti területen, a kreatív iparban, a nyomdaiparban és a sport világában. Így akadt olyan feladat, amelyben figurák és ruhák megtervezése mellett újszülöttek pelenkázása, illetve kisgyermekek öltöztetése is szerepelt.

A pályaorientációt érdemes korán, még a tanulmányok elején elkezdeni.

Mészárosné Szabó Anna szerint fontos minél előbb elkezdeni a pályaorientációt, hogy 8. osztályban megfelelő döntést hozhassanak a gyerekek. Ebben a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara is segít, hiszen a JóPálya vetélkedő mellett üzemlátogatást, tanműhely-látogatást, nyári táborokat szervez a fiataloknak, elviszi őket a Szakma Sztár Fesztiválra, de a szakemberek szülői értekezleteken és osztályfőnöki órákon ugyancsak adnak tanácsokat.

A gyulavári lányok asztalos mesterséget választottak, hogy saját kezükkel formálják meg a fát, és egyedi alkotásokkal gazdagítsák a világot.

A Csasztalosok névre hallgató csapat hat bátor és tehetséges lányból áll, akik a gyulavári Bay Zoltán Általános Iskola diákjai. Kira, Luca és Bianka elárulták, hogy a névválasztásuk nem véletlenszerű: ők a lányok, akik az asztalos mesterséget mutatták be a JóPálya vetélkedő keretein belül. Különösen élvezték azt a kreatív feladatot, amikor dobozokat kellett hajtogatniuk, de az is felejthetetlen élmény volt számukra, amikor kisbabát pelenkáztak. A vetélkedőt értékes tapasztalatnak tartják a pályaválasztás szempontjából. Jelenleg gyógyszerésznek, állatorvosnak vagy orvosnak készülnek, de a sportágak iránti érdeklődésük is élénken él bennük.

Related posts