Amikor Ozzy Osbourne egy falatban megemésztette Adam Sandler bátyját - íme a legendás rocker legszórakoztatóbb cameói!

Ozzy Osbourne nem csupán a rock'n'roll színpadain alkotott maradandót, hanem a valóságshow-k világában is nyomot hagyott. Emellett ne hagyjuk figyelmen kívül a rendkívül humoros filmes szerepléseit sem, amelyekkel még inkább színesítette a szórakoztatóipart.
Ozzy Osbourne debütáló filmszerepe igencsak meglepő volt, hiszen a 1986-os horrorvígjátékban egy prédikátort formál meg, aki a tévé képernyőjén keresztül figyelmezteti a nézőket a heavy metal zene hallgatásának lelkükre gyakorolt veszélyeiről. Ezzel a karakterrel gyakorlatilag saját magának a teljes ellentétét hozza életre, hiszen a Sötétség Hercege a zeneipar ikonikus alakjaként éppen a metal világának megtestesítője.
Pedig a filmbéli karakternek gyakorlatilag igaza van: arról szól ugyanis a cselekmény, hogy egy halott metálzenész szelleme rászáll tinédzser rajongójára, óriási kalamajkát okozva. A filmet megjelenésekor a kritikusok hűvösen fogadták, és nem lett óriási siker sem, az évek során azonban kultuszfilmmé érett, többek között Ozzy elképesztően vicces cameójának köszönhetően.
Természetesen, egy Ozzyhoz hasonló figura elengedhetetlen eleme a mindent és mindenkit kifigurázó, már majdnem harmincéves rajzfilmsorozatnak. Az énekes cameóját a készítők viszonylag korán, a második évadban vezették be, és az eredmény éppen olyan őrült és váratlan lett, ahogyan azt a sorozattól és Ozzytól is megszokhattuk.
Ozzy Osbourne különleges koncertet ad South Parkban, amelynek célja, hogy támogassa az általános iskola séfjét. A fellépés előtt egy érzelmekkel teli beszédet mond, amelyben felfedi, hogy a sorozat ikonikus karaktere, Kenny, hogyan inspirálta őt pályafutása kezdetén. Ozzy elmeséli, hogy a fiatal éveiben mennyire megfogta a karakter humoros és merész szellemisége, ami végül arra késztette, hogy a zenei világban is határtalan kísérletezésbe kezdjen. A beszéd során kiderül, hogy Kenny nem csupán egy kedves emlék a múltjából, hanem egy olyan figura, amelynek hatása még a legőrültebb döntéseit is befolyásolta – például azt a hírhedt pillanatot, amikor leharapta egy denevér fejét. A közönség nevetése és tapsa kíséri a sztár mesélését, hiszen mindenki tudja, hogy Ozzy imádja a meglepetéseket. A koncert csúcspontján azonban egy váratlan fordulat következik be: Ozzy, a South Park hagyományait tiszteletben tartva, a legnagyobb megtiszteltetésben részesül, amely egy vendégszereplőre várhat. Ebben az epizódban ő maga végez Kennyt, de nem akármilyen módon – leharapja a fejét. A jelenet abszurd humora és a sorozatra jellemző végtelen kreativitás garantálja, hogy a nézők emlékezetébe vésődjön ez a szürreális pillanat, amely a zene és a rajzfilm világának furcsa, mégis lenyűgöző találkozása.
Adam Sandler 2000-es agyzsibbasztó vígjátéka tele van váratlan cameókkal, amelyek közül az egyik legmeglepőbb, amikor Quentin Tarantino egy bolond, vak prédikátor bőrébe bújik. A film egészen a legvégső fordulatig tartogat meglepetéseket, és végül Ozzy Osbourne lép színre, hogy egyedülálló módon összefogja a történetet, ezzel fejezi be az egész cselekményt.
Ezt pedig egyedi stílusban teszi, miközben felidézi a legendás denevérevős pletykákat is. Ő az, aki végez a Nicky gonosz bátyjával, Adriant (Rhys Ifans), akit Adam Sandler alakít. A jelenet különlegessége, hogy a sátáni erőkkel megáldott Adrian éppen denevérré alakulva szeli át az eget, amikor Ozzy váratlanul lecsap rá, és leharapja a fejét. Ezt követően mindenki boldogan él, amíg a sorsuk a pokol mélyébe nem taszítja őket.
Szintén elég pihent gondolkodás vezethetett Ozzy cameójának kiötléséhez a Moulin Rouge! című musicalben. Baz Luhrmann túltolt filmjében őrületes zenei számok és vizuális elemek követték egymást. Az egyik legelrugaszkodott jelenetet akkor látjuk, amikor Ewan McGregor karaktere életében először próbálja ki az abszintot. Ez őt jobban megüti, mint sokunkat: szürreális látomása lesz tőle.
A jelenetben Kylie Minogue életre kelti az abszint szellemét megtestesítő Zöld Tündért, aki varázslatosan csatlakozik a párizsi éjszakai mulatozók énekléséhez. A hangulatos pillanatok azonban egy váratlan fordulatot vesznek: a jelenet végén Minogue eredeti, lágy énekhangja hirtelen átalakul egy szürreális sikítássá, amelyet a készítők Ozzy Osbourne-nal rögzítettek. Azok számára, akik ismerik az énekes jellegzetes hangját, ez a sokkoló zenei összeolvadás igazi különlegesség, egy váratlan zenei élmény, amely maradandó nyomot hagy a hallgatókban.
A The Osbournes című, azóta saját jogán is legendássá vált valóságshow nagyjából egyidőben indult a harmadik Austin Powers-film premierjével, így majdhogynem logikus volt az énekes, valamint felesége, Sharon, és lánya, Kelly megjelenése a filmben, a "fuck" szócska agyonismételgetésével együtt.
A negyedik falat lebontó jelenetet azután látjuk, hogy a film gyakorlatilag megismétel egy poént az előző felvonásból. Az Osbourne-család tagjai ezután a film nézőiként tűnnek fel - magában a filmben - és a rájuk jellemző szabadszájúsággal kérik számon az alkotókon az önismétlést. Ami persze így is gáz, de ha az ember kifogást keres arra, miért ilyen lusta az író, Ozzy Osbourne-nál nem is találhat jobbat.
Ozzy esetében kár is olyasmiket mondani, hogy "erre még tőle sem számítottunk", vagy hogy "ezt nem néztük volna ki belőle". A rocklegenda tényleg minden színű és szagú hülyeségben benne volt, így azt is szívesen bevállalta, hogy a 2011-es, nem túl emlékezetes animációs film egyik szereplőjének kölcsönzi hangját.
A Rómeó és Júliát feldolgozó gyerekfilmben a sztár a Tybalt-karakter jóbarátját, a szarvas Fawnt alakítja, többi filmes megjelenésével ellentétben egészen visszafogott stílusban. A szerep annyira bejött neki, hogy a film 2018-as folytatásában, a Sherlock Gnomes-ban is visszatért a karakter hangjaként.
A Black Sabbath 2013-ban 35 év után először ismét Ozzyval közösen vett fel egy albumot. A promóciós kampány részeként a zenekar megkereste A helyszínelők című krimisorozat producerét azzal, hogy nagyon szívesen bemutatnák az egyik számukat a sorozaton belül - ami egy elég alternatív hozzáállás a zenei videók készítéséhez.
A CSI alkotói lelkesen vállalták a kihívást, és Ozzyt beemelték az egyik epizódba. Az aktuális évad grandiózus fináléjában egy gyilkossági ügy szálai egy Black Sabbath koncertre vezettek, ahol a nyomozók végre lehetőséget kaptak arra, hogy a legendás frontembert is kihallgassák. A jelenet során felcsendül a "Beginning of the End" című dal, ám sajnos a nyomozók folyton belerondítanak a zenei élménybe, ami kicsit elvonja a figyelmet a rockzene varázsáról.
A 2016-os Szellemirtók rebootját Paul Feig rendezte, aki merész döntést hozott: szabadjára engedte a komikus főszereplőit, hogy improvizáljanak. Az eredmény azonban sajnos nem nyerte el a közönség tetszését. De nem minden volt elveszett! Chris Hemsworth meglepően szórakoztató módon formálta meg a főgonoszt, és a rövid szerepében feltűnő Ozzy is emlékezetes pillanatokat hozott a filmbe.
A zenész a film valódi komikus csúcspontját hozza el a nézőknek: miután a főszereplők egy rockkoncert közepén megkaparintanak egy ott kószáló szellemet, a közönség soraiban ülő Ozzy ijedten felkiált: "Sharon, azt hiszem, ismét flashbackem van!" (A flashback egy különleges jelenség, amely során azok, akik korábban LSD-t fogyasztottak, józan állapotukban, egyik pillanatról a másikra újra átélhetik a drogozás élményeit és hatásait.)