A díler zsarunál hatvanszoros mennyiséget fedeztek fel, ami a "csekély mennyiség" kifejezést teljesen új fényben tünteti fel - Alfahir.hu.
A bíróság letartóztatott egy rendőrt, akit azzal vádolnak, hogy drogot értékesített egy Bács-Kiskun vármegyei város élelmiszerboltjának parkolójában. Az ügy részletei még folyamatban vannak, és a hatóságok további nyomozást folytatnak az eset körülményeinek tisztázására.
Ahogyan arról korábban hírt adtunk: a gyanúsítás szerint a szolgálaton kívüli rendőr 1000 gramm kannabiszt és 102,5 gramm kokaint adott át vásárlójának, amiért cserébe közel négymillió forintot vett át.
A kábítószer-kereskedelemmel gyanúsított férfit a nyomozó ügyészek sikeresen leplezték le, ami után azonnal őrizetbe vették, és gyanúsítottként kihallgatták. Az elkövető azonban határozottan tagadta a vádakat, és jogi úton kívánta megfellebbezni a gyanúsítást.
Az elsődleges szakértői vélemény alapján a lefoglalt kábítószerek összmennyisége meghaladja a csekély mennyiség felső határát, mégpedig hatvanszorosan.
A Központi Nyomozó Főügyészség legfrissebb tájékoztatása szerint a nyomozó ügyészség indítványát figyelembe véve a bíróság úgy döntött, hogy letartóztatja a gyanúsított rendőrt. A rendőr védője fellebbezett a szabadlábra helyezésért, illetve enyhébb kényszerintézkedés alkalmazásáért. A vád szerint a rendőr által elkövetett bűncselekmény súlyos következményekkel járhat, hiszen a kiszabható büntetés öttől húsz évig terjedő, vagy akár életfogytig tartó szabadságvesztést is jelenthet.
A drogkereskedelemmel lebukott bács-kiskuni rendőr esetében valóban beszélhetünk óvatlanságról, azonban a tapasztaltabb "kollégái" tisztában vannak azzal, hogy mennyi kábítószert tarthatnak maguknál anélkül, hogy az a "csekély mennyiség" kategóriájába essen, így elkerülve a súlyosabb következményeket.
A jelenségre Ander Balázs, a Jobbik országgyűlési képviselője irányította rá a figyelmet, aki azt javasolja, hogy zárják be ezt a kiskaput, amely lehetőséget ad a dílereknek.
A párt javaslata alapján a drogok birtoklása esetén, függetlenül a mennyiségtől, egységesen szigorú büntetéseket alkalmaznának.
Ander november 7-i sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: határozott kormányzati fellépésre van szükség a szerinte "második Trianonnal" fenyegető hazai droghelyzet kezelésére.
A politikus hangsúlyozta, hogy a "drogjárvány" terjedése számos más problémát is előidéz, ezek közül talán a legaggasztóbb, hogy gyakorlatilag ellehetetleníti a társadalmi integrációt azokon a területeken, amelyeket legnagyobb mértékben sújtanak a dizájnerdrogok. Ezek a "konyhai keverékek" nem csupán egészségügyi kockázatokat jelentenek, hanem komoly gátat szabnak a későbbi tanulmányi és munkavállalási lehetőségeknek is, különösen azok számára, akik már eleve "halmozottan hátrányos helyzetben" élnek.
"A szegregátumok gyakorlatilag gettófalvakká növik ki magukat, a gettófalvak pedig előbb-utóbb összeérnek, és egész járásnyi területek tűnnek el az össztársadalmi összeomlás süllyesztőjében"
- fogalmazott a politikus, kiemelve, hogy a drogprobléma kezelésének hiányosságai "az utolsó csapás lehetnek az integrációs folyamat sírján".
Ander Balázs bejelentette: egy országgyűlési határozati javaslat keretében javasolják, hogy...